O klubie

Mechaniczna Pomarańcza – skojarzenia? Bardzo dobrze!klub__003

Perełka kinematografii, obnażający słabości naszego wyedukowanego społeczeństwa film Kubricka, wielowątkowy, trudny, kontrowersyjny, zapadający w pamięć. Do odświeżenia w oldschoolowych siedziskach kinowych naszego klubu, do przemyślenia, a przede wszystkim do żarliwego przedyskutowania przy szklance mleka.
Nasze aspiracje? Ożywić klubowe, kultowe miejsce w samym sercu Wrzeszcza. Stać się wylęgarnią rewolucyjnych pomysłów. Połączyć energię dawnego Mechanika i klimatu filozoficznych rozważań jednostki samodzielnie myślącej, poszukującej.
Przestrzeń, którą stworzyliśmy, czerpie pełnymi garściami z filmowego obrazu oraz inspiruje się technicznym duchem pobliskiej uczelni. Ta fuzja zamiłowania do X muzy i mechanicznej precyzji jest otwarta na ludzi pragnących promować ambitne projekty artystyczno-muzyczne. Wspieramy innowacyjne, niezależne formy wyrazu, muzykę na wysokim poziomie bez względu na gatunek, a także ludzi mających coś ciekawego do przekazania – w formie koncertów, stand-upów, kabaretów, tematycznych spotkań, fotoreportaży.

Krótko mówiąc – chcemy Was zaskoczyć, wybić z utartych schematów istnienia. Jednak, co najważniejsze, chcemy Was ugościć Codziennie od 10 do późnych godzin wieczornych czekają na Was ciekawostki za barem. Królować będzie Mleko Menu, rozmaite, oryginalne i rzadko spotykane napitki, smakowite przekąski i fajna atmosfera w sam raz do przyjacielskich spotkań i dyskusji.

Zapraszamy!